ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 11

Про затвердження Комплексної програми «Піклування»
Лісовогринівецької сільської ради  на 2024-2025 роки
 
Керуючись ст. 140, 142, 143 Конституції України, статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Закону України «Про соціальний захист дітей війни», «Про соціальні послуги», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29 квітня 2004 №558,», та іншими законодавчими актами України, з метою запровадження додаткових гарантій соціального захисту, що дозволяють підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених мешканців Лісовогринівецької сільської ради; сільська рада:
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Комплексну програму «Піклування» Лісовогринівецької сільської ради на 2021-2023 роки  (додається).
2. Виконавчому комітету, відділам та працівникам сільської ради, забезпечити виконання заходів та обсяги фінансування, передбачених Комплексною програмою «Піклування» Лісовогринівецької сільської ради на 2024-2025 роки (додаток 1).
3. Відповідальним за виконання заходів щорічно до 1 жовтня при поданні бюджетних запитів на наступний рік, вносити пропозиції щодо потреб коштів на фінансування програми.
4. Реалізацію заходів Програми, що передбачають фінансування з місцевого бюджету, проводити в межах бюджетних призначень, визначених рішенням сільської ради про сільський  бюджет на визначений бюджетний рік.
5. Рішення підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Лісовогринівецької сільської ради.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури, охорони здоров’я та соціального захисту,прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та ЗМІ (Голова комісії – Крупельницький Л.В.)
 
 
Сільський голова                                                                Віталій ГРАЛЮК

ЗАТВЕРДЖНО: 
рішенням сесії Лісовогринівецької сільської ради
                                                                           №
 
 
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА «ПІКЛУВАННЯ»
                                      Лісовогринівецької сільської  ради
на 2024 - 2025 роки
 
  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Соціальний захист населення – одна з важливих функцій держави, яка має спрямовуватись на підтримку соціально - незахищених верств населення (пенсіонерів, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей та  інших сімей (осіб) та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей сиріт, дітей учасників АТО).
Сфера дії соціального захисту – це особа, сім’я, їхній добробут. Ефективний соціальний захист – це не лише гарантовані державою соціальне забезпечення (пенсії, виплати, доплати), а й комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні за рахунок коштів селищного бюджету шляхом надання додаткових гарантій соціального захисту мешканцям громади, забезпечення добробуту та покращення соціального самопочуття кожної людини.
Соціально-економічна ситуація сьогодення, внаслідок якої все більша кількість жителів громади опиняється в скрутному становищі зумовлює доцільність надання додаткової фінансової допомоги, пільг і підтримки соціально незахищеним громадянам.
Незважаючи на підтримку Держави, на території населених пунктів  Лісовогринівецької ОТГ проживає багато соціально-незахищених громадян, які потребують допомоги.
Нормативно-правовою базою для прийняття даної Програми є Закони України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги», «Про реабілітацію інвалідів в Україні».
В основу розробки Комплексної програми «Піклування» Лісовогринівецької сільської ради на 2024-2025 роки (далі – Програма) покладено системний аналіз законодавства України, що формує соціальну політику в країні та впровадження нових ініціатив.
Програма покликана стимулювати розвиток системи соціально-економічних, матеріально-побутових, культурно-оздоровчих заходів, спрямованих на покращення соціальної підтримки ветеранів війни, інвалідів, інших малозабезпечених жителів громади.
Вказані категорії населення потребують соціальної підтримки та надання комплексу соціальних послуг.
  1. МЕТА ПРОГРАМИ
Метою Програми є:
  •  подальше вирішення невідкладних питань соціального обслуговування громадян ОТГ, організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування малозабезпечених громадян населених пунктів Лісовогринівецької сільської ради;
  • здійснення конкретних заходів, спрямованих на достатній життєвий рівень, надання підтримки незахищеним верствам населення, соціально-правової , трудової та медичної реабілітації інвалідів, залучення до співробітництва недержавних громадських організацій з державними установами;
  • підтримка громадян, за умови настання непередбачених надзвичайних обставин, які об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно (тривала хвороба, необхідність проведення складного лікування, часткова втрата рухової активності у зв’язку зі станом здоров’я, стихійне лихо, пожежа тощо;
Через соціальну  підтримку виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитись на узбіччі суспільства, підтримати їх життєдіяльність, тобто створити передумови для задоволення власних і водночас суспільно позитивних потреб та інтересів.
Виконання Програми дасть змогу поліпшити матеріальний стан сімей, які опинились в складних життєвих обставинах розширити сферу надання соціальних послуг організувати підтримку громадських організацій діяльність яких має соціальне спрямування.
  1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Для досягнення мети Програми передбачається:
  1.  здійснення конкретних заходів, спрямованих на задоволення інтересів і повсякденних потреб громадян та забезпечення права кожного на достатній рівень життя;
  2.  вивчення проблем осіб, дітей та сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та координація дій щодо соціального партнерства, спрямована на забезпечення їх вирішення та піднесення на якісно новий рівень турботи громади про своїх співгромадян;
  3. сприяння розвитку системи надання соціальних послуг, розширення їх переліку;
  4. створення єдиної бази пільгових категорій населення (малозабезпечених, інвалідів, дітей-сиріт, багатодітних, ветеранів війни та праці);
  5. надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, та громадяним, які опинилися у важких життєвих обставинах, інвалідам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, багатодітним сім’ям та дітям багатодітних сімей, учасникам бойових дій та вдовам, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
  6.  здійснення заходів щодо покращення безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури у м. Хмельницькому;
  7.  розвиток волонтерського руху;
  8. широка і планомірна підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів.
  1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Прийняття Програми та залучення на її виконання коштів місцевого бюджету сприятимуть вирішенню завдань та спільного пошуку методів розв’язання проблем, що стоять перед громадою.
Цілеспрямоване виконання заходів Програми забезпечить:
  1.  поліпшення матеріального стану, розширення сфери надання соціальних послуг;
  2. зростання постійної турботи та  підтримки осіб, дітей та сімей, надання додаткових соціальних гарантій та покращення їх соціального самопочуття;
  3.  подальше закріплення позитивних тенденцій у прискоренні розв’язання наявних проблем соціально вразливих категорій громадян;
  4.  підвищення результативності виконання установами соціального захисту населення громади своїх завдань та вдосконалення якості надання послуг;
  5.  закріплення встановлених партнерських відносин між владою та громадськістю;
  1. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
Фінансове забезпечення виконання Програми проводиться у відповідності до закону України про Державний бюджет на відповідний рік, інших нормативно-правових актів. Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів субвенцій державного, обласного, місцевого бюджетів, суб’єктів підприємництва усіх форм власності, громадських організацій, міжнародної технічної допомоги, інвестиційних коштів, інших джерел, незаборонених законодавством.
Загальна сума видатків на виконання заходів Програми визначається щорічно та затверджується рішенням ради про бюджет сільської ради.
В разі необхідності протягом бюджетного року рішенням сільської ради затверджуються зміни щодо загального обсягу фінансування Програми.
Підставою з здійснення виплат є розпорядження сільського голови, якщо інше не передбачено даною програмою.
 
  1. ВІДПОВІДАЛЬНИМИ ВИКОНАВЦЯМИ ПРОГРАМИ Є:
Відділ розвитку соціальної сфери.
  1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ
Виконання програми дасть змогу поліпшити матеріальний стан пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених, розширити сферу надання соціальних послуг, організовувати дієву підтримку громадських організацій, діяльність яких має соціальне спрямування. 
  1. КОНТРОЛЬ ТА ЗВІТНІСТЬ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Фінансовий відділ Лісовогринівецької сільської ради щорічно до 1 січня подає письмову інформацію на заслуховування сесією сільської ради про проведену протягом року роботу щодо виконання Комплексної програми «Піклування».
 
 
 
Секретар ради                                                                 Інна БЕХ  

Додаток 1
до рішення сільської ради
 
Перелік заходів щодо забезпечення виконання
Комплексної  програми «Піклування» Лісовогринівецької сільської ради
                                                            на 2024-2025 роки
 
№п/п Зміст заходів Термін виконання Джерела
фінансу-вання (держав-ний,
місцевий бюджет, тощо)
     Обсяги фінансування     (тис.грн.) Виконавці
1 2 3 4 5 6
 Заходи державної політики з питань дітей та соціального захисту  
Інші заходи в сфері соціального забезпечення  
1 Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги (згідно списку) відповідно до постанови КМУ № 558 та постанови КМУвід 23.09.2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» Щороку Місцевий бюджет 330,8 Фінансовий відділ
2 Відшкодування витрат на оплату пільг з послуг зв’язку та інших пільг окремими категоріям громадян згідно чинного законодавства Щороку Місцевий бюджет 5,7 Фінансовий відділ
 
 
 
 
Секретар ради                                                                               І.Бех